MSZA ŚWIĘTA

SOBOTA:

Osiek: godz. 16:30 (czas letni),
godz. 15:30 (czas zimowy)
Powidzko: godz. 18:00 (czas letni),
godz. 17:00 (czas zimowy)

NIEDZIELA:

Kaszyce Wielkie: godz. 9:00
Powidzko: godz. 10:30

DZIEŃ POWSZEDNI:
od 1 kwietnia do 30 września (czas letni)
Powidzko: godz. 18:00

DZIEŃ POWSZEDNI:
od 1 października do 31 marca (czas zimowy)
Powidzko: godz. 17:00

NABOŻEŃSTWA STAŁE

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Jubileusz 50-lecia Wieczystej Adoracji - Sanktuarium Matki Bożej ...

Chrystusa w Najświętszym Sakramencie wystawionego w monstrancji można adorować:

w każdy II piątek miesiąca

pół godziny po Mszy św. wieczornej

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ STOJANIECKIEJ

Nowenną modlimy się w każdą

I niedziele miesiąca

na Mszy Świętej o godz. 10.30

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. RITY

Magnes 3D św. Rita - Magnesy 3D - SwietyMarek.com

Każdy 16 dzień miesiąca po Mszy Świętej

godz. 17.00 (od 1 października do 31 marca)

godz. 18.00 (od 1 kwietnia do 30 września)

NABOŻEŃSTWO  DO ŚW. OJCA PIO

Każdy 23 dzień miesiąca po Mszy Świętej wieczornej

godz. 17.00 (od 1 października do 31 marca)

godz. 18.00 (od 1 kwietnia do 30 września)

DARY I CHARYZMATY ŚWIĘTEGO OJCA PIO

Stygmaty

20 września 1918 roku podczas modlitwy przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego Ojciec Pio otrzymał stygmaty. Na jego dłoniach, stopach i boku pojawiły się otwarte rany – znaki męki Jezusa. Zaczęły się goić dopiero tuż przed śmiercią a następnie znikły całkowicie.

Niezwykłe zapachy

Zapach świętości Ojca Pio – niektórzy święci posiedli dar, który jest znany jako “zapach świętości”. Fenomen ten nazywany jest osmogenezą. Pozwala on na odczuwanie obecności świętego poprzez charakterystyczny dla niego aromat (zapach fiołków). Ów zapach świętości Ojca Pio był wyraźnie wyczuwalny przez ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu. Wydobywał się z jego ciała, ubrań lub przedmiotów które dotknął. Czasem był wyczuwalny w miejscach przez które jedynie przeszedł.

Dar jasnowidzenia

Dzięki natchnieniu Ducha Św. Ojciec Pio posiadał zdolność spoglądania do wnętrza czlowieka. Ten dar szczególnie objawiał się podczas spowiedzi. Pewna kobieta przybyła z Anglii do Ojca Pio prosząc o spowiedź. Weszła do konfesjonału, lecz Ojciec Pio zamknął okienko mówiąc: „Nie mogę udzielić Ci spowiedzi”. Kobieta ta nie wyjechała jednak przez następne kilka tygodni i codziennie podchodziła do konfesjonału by znów usłyszeć odmowę. W końcu Ojciec Pio zgodził się na przyjęcie jej spowiedzi. Ona zapytała dlaczego musiała tak długo czekać. Ojciec Pio odpowiedział: „Jak długo kazałaś czekać Naszemu Panu? Powinnaś zastanowić się nad tym jak to jest możliwe by Jezus przyjął Cię po tym jak popełniłaś tak wiele przewinień. Odwlekałaś rachunek sumienia przez lata, poza przewinieniami wobec swojego męża i matki przyjmowałaś komunię będąc winną grzechu śmiertelnego” – usłyszała kobieta w niezmiernym zdumieniu i powzieła szczere postanowienie poprawy. Płakała, gdy otrzymywała rozgrzeszenie. Po kilku dniach powróciła do Anglii bardzo szczęśliwa.

Dar modlitwy wstawienniczej i ustawicznej

Modlitwy Ojca Pio były szczególnie skuteczne. Do dziś ludzie modlący się za Jego wstawiennictwem doświadczają wielu łask.

Bilokacja

Jeden z najniezwyklejszych darów – choć Ojciec Pio był fizycznie obecny w jednym miejscu, doświadczano jego obecności także gdzie indziej. Istnieją dowody na to, że od czasu wystąpienia z armii w r. 1916 ojciec Pio nigdy nie opuścił San Giovanni Rotondo, a jednak był widziany w wielu miejscach na świecie, nawet w Kalifornii…Istnieje z tym związanych wiele świadectw: Ojciec Pio odwiedził biskupa, który udzielił mu święceń kapłańskich 10 sierpnia 1910 roku w katedrze Benevento. Wydarzyło się to przed śmiercią biskupa. Ojciec Pio bilokował, aby duchowo wesprzeć biskupa. Nawet błogosławiony Don Orione mówił o darze bilokacji Ojca Pio. Powiedział on: „Byłem w kościele św. Piotra w Rzymie, aby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych św. Teresy. Był tam również Ojciec Pio pomimo faktu, iż w tym samym czasie był on również w swoim klasztorze. Widziałem go. Uśmiechał się i poprzez tłum ludzi zbliżał się w moim kierunku. Jednak, kiedy był już całkiem blisko mnie, zniknął”. W 1951r. Ojciec Pio odprawiał Mszę świętą w pewnym klasztorze w Czechosłowacji. Po Mszy siostry zakonne poszły do zakrystii aby zaproponować Ojcu Pio kawę jako podziękowanie za jego niespodziewaną wizytę. Niestety nie znalazły go tam i na tej podstawie wywnioskowały, że miały do czynienia ze zjawiskiem bilokacji.

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JANA PAWŁA II

Każda ostatnia niedziela miesiąca

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

DROGA KRZYŻOWA

Powidzkopiątek godz. 16.30 lub 17.30 wraz z Mszą Świętą

Kaszyce Wielkie  – piątek godz. 15.00

GORZKIE ŻALE

Powidzkoniedziela po Mszy Św. o godz. 10.30

Kaszyce Wielkieprzed Mszą Św. o godz. 9.00

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Powidzko – codziennie po Mszy św. wieczornej

NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE

Powidzko – codziennie po Mszy św. wieczornej

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Powidzko – codziennie w październiku o godzinie 16.30.

NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE

Listopad – godz. 16.30

RORATY  (w Adwencie)

Powidzko – od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30