1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
3. Nabożeństwa czerwcowe do wtorku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek (2 lipca) będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
- Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00
W pierwszy piątek (3 lipca) oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie też okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi.
- okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30
- Msza Święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu w kościele o godz. 18.00
W pierwszą sobotę (4 lipca) oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
5. W piątek, 3 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół!
6. Tradycyjnie jak co roku w czasie wakacji w poniedziałek 6 lipca do naszej parafii przybędą pielgrzymi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pielgrzymujący na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych zwracam się z prośbą do parafian o upieczenie ciast dla pielgrzymów i pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów. Produkty spożywcze na śniadanie dla pielgrzymów można składać na plebani.
7. Kancelaria parafialna czynna w piątek przez pół godz. po Mszy Św. wieczornej.
8. Bóg zapłać mieszkańcom Kanclerzowic za troskę o naszą świątynię parafialną, za posprzątanie kościoła, oraz za złożone ofiary.
9. Ofiarodawcom dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
10. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.